CAYMA HAKKI

ALICI sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde cayma hakkını hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin kullanabilir. ALICI Sözleşmenin kurulmasından itibaren ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslimine kadar da cayma hakkını kullanabilir.

Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde Satıcıya Kullanıcı hesabı üzerinden, siparişlerim sayfasından siparişi iade et seçeneğini seçerek bildirimde bulunması gerekir. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürüne ilişkin fatura aslının ÜRÜN ile birlikte iadesi zorunludur. Ürün bedeli, cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 10 (on) gün içinde ALICI’ ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün, teslimat bedeli SATICI’ ya ait anlaşmalı kargo (MNG Kargo Dueva/Ağaçtanya Müşteri İade Kodu: 433982290) ile gönderildiği takdirde SATICI tarafından karşılanır.

İade edilecek ürünler, orijinal ambalajlarında (Orijinal ambalajı bozulmuş; orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmeyecektir.), tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış ve yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürün iade edilir iken orijinal faturasının da ürün ile birlikte SATICI’ ya gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.